Öt évvel a Jurassic World: Világuralom eseményei után a Föld ökoszisztémája nagyrészt ellenséges környezetté vált a dinoszauruszok számára. A megmaradt példányok egy elszigetelt, egyenlítői térségben élnek, ahol a klíma emlékeztet arra a trópusi környezetre, amelyben egykoron virágoztak. Ebben a biodiverzitásban a három legnagyobb dinoszaurusz kulcsszerepet játszik egy olyan gyógyszer kifejlesztésében, amely életmentő előnyöket kínál az emberiség számára.
Zora Bennett, a titkos műveletek szakértője, egy rátermett csapat élén kap megbízást, hogy génmintákat gyűjtsön a világ három legnagyobb dinoszauruszából egy szupertitkos küldetés során. Amikor útja keresztezi egy civil családét, akiknek hajókirándulását veszélyes vízidínók tönkretették, mindannyian egy szigeten rekednek. Itt szembesülnek egy sötét, sokkoló titokkal, amelyet évtizedeken át rejtegettek a világ elől…

Az Újjászületés (Reborn) azt ígérte, hogy tiszteletadással áll Spielberg öröksége előtt, ám ehelyett inkább az eredeti film kizsákmányolásává vált. Bár a film vizuális megoldásai között találunk ügyesen elhelyezett, finom utalásokat, alapvetően ismétli és kihasználja a korábbi részek konfliktusait. Már rögtön azzal kezd, hogy ez is egy szigetes kaland – ami mára elengedhetetlen lett, mivel a Jurassic Park franchise alapvetően apává válásról és családi kötelékekről szól, még ha ez néha kissé erőltetett is. Itt nemcsak egy profi, felvértezett csapat indul útnak a dzsungelbe, hanem egy hajótörött család is, apával, két lánnyal, és a nagyobbik lánynak a párjával. Ők a civilek, mégis nem kevésbé talpraesettek, hiszen a szorult helyzet élesíti az elmét. Ugyanakkor ez az együttműködés vezetett ahhoz, hogy a karakterek eléggé felszínesek lettek, ami különösen zavaró, hiszen a játékidő jelentős részét velük töltjük, miközben közhelyes figurákkal találkozunk. Ráadásul már a film elején egyértelmű, kik azok, akiket először „fogyasztanak el” a dinoszauruszok – azok, akiknek a karaktere nincs kellően kidolgozva. Minél kevésbé erős egy figura személyisége, annál hamarabb esik áldozatul. Ez a felszínesség különösen furcsa annak fényében, hogy a forgatókönyvet nem akármilyen alkotó írta: David Koepp, aki az első részt is jegyzi Michael Crichton regénye alapján.
Forrás: https://port.hu/cikk/mozi/a-meteornal-is-pusztitobb-az-uj-jurassic-world-film/article-113795